Złoty wiek Pomorza – przystanek na Szlaku Gryfitów. Oprowadzanie po wystawie

Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież na oprowadzanie po wystawie "Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku”.

Szlak Gryfitów jest turystycznym międzynarodowym szlakiem kulturowym przebiegającym przez cztery nadbałtyckie kraje: Polskę, Niemcy, Szwecję i Danię. Przedmiotem szlaku jest historia i dziedzictwo jednej z najdłużej panujących w Europie dynastii, która od gryfa będącego hybrydą orła i lwa przyjęła swoją nazwę. Kolekcja szczecińskiego muzeum jest największym istniejącym zbiorem związanym z działalnością mecenasowską książąt z dynastii Gryfitów.

O książętach i zabytkach z nimi związanymi opowie starszy kustosz Krystyna Milewska – kierownik Działu Edukacji.

Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia (sobota) o godzinie 12.00, w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnej, ul. Staromłyńska 27 z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Prosimy o zabranie ze sobą maseczek.

Ilość miejsc ograniczona.

Obowiązują wcześniejsze zapisy:

Wstęp wolny w ramach bezpłatnej soboty w muzeum.