Matematyka w obiektywie - wystawa pokonkursowa

Zapraszamy na otwarcie wystawy prezentującej najlepsze zdjęcia laureatów i uczestników VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie".

Konkurs fotograficzny to pretekst do tego, aby sprowokować uczestników do patrzenia na świat matematycznym okiem.

Dotychczasowe osiem edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego pozwoliło zgromadzić ponad 43-tysięczny zbiór fotografii pochodzących z całego świata. Zdjęć o wysokich walorach estetycznych i poznawczych, ukazujących nie tylko piękno matematyki, ale również jej powszechność i użyteczność.

Głównym organizatorem konkursu jest Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki, które corocznie przygotowuje liczne wystawy, warsztaty, pokazy oraz wykłady popularyzujące matematykę.

Po wernisażu  zapraszamy nauczycieli na warsztat dydaktyczny "Kalkulatory graficzne na lekcjach matematyki", który odbędzie się w godzinach 14.30-15.30 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko, adres szkoły, telefon oraz e-mail prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Warsztat jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają ambasadorzy konkursu oraz nauczyciele ze szkół pod patronatem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konkurs odbywa się patronatem: Uniiwerystetu Szczecińskiego, Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

logo pz wzp mkidn