Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Rysujemy w Muzeum: Martwa natura, czyli walor i kolor
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy w sobotę, 16 września 2017 roku o godzinie 12.00 do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego na pierwsze zajęcia z cyklu „Rysujemy w Muzeum”. Wstęp: 10 zł. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Tematem pierwszych warsztatów będzie „Martwa natura, czyli walor i kolor”. W trakcie zajęć przybliżone zostaną zagadnienia rysunkowe i malarskie, nakreślające specyfikę pracy z walorem i kolorem. Uczestnicy poznają różnice w sposobie interpretacji rzeczywistości w kontekście światła i cienia, a także w aspekcie temperatury barw. Praca z użyciem farb plakatowych.Zajęcia prowadzi Maryla Raban. 

 

Rysujemy w Muzeum 

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. 

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. 

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

Kolejne zajęcia: 

23 września 2017 (sobota), godz. 12.00
Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów
Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

30 września 2017 (sobota), godz. 12.00
Dynastia Gryfitów - portrety książęce
Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

7 pażdziernika 2017 (sobota), godz. 12.00
Stare srebra. Techniki rysunkowe
Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

 

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.