Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
KODAFiKA: Architektura niewidzialnych miast
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Przy pomocy opisów oraz wspaniałej dziecięcej wyobraźni wybrane z 55 niewidzialnych miast zmaterializują się na makietach. Teksty zawarte w książce Italo Calvino „Niewidzialne Miasta” to częściowo abstrakcyjne opisy miast, charakteryzujące się z jednej strony złożonością, finezją, matematycznym kształtem lub surrealistycznym bezkształtem, z drugiej zaś zwiewnością, delikatnością i liryzmem .  Znajdziemy tu miasta stare i nowe, piękne i zmysłowe, lecz także brzydkie, zamieszkiwane przez ludzi i wyludnione, miasta na lądzie i w powietrzu, na wodzie i podwodne, miasta, do których łatwo trafić, ale nie sposób ich opuścić, miasta z pełnymi przepychu rynkami, ciasnymi uliczkami i takie, które składają się z samych przedmieść. 

Jak wyobraźnia dzieci poradzi sobie z niewidzialnymi miastami? Może dzieci postanowią zbudować miasto Dionira o sześćdziesięciu srebrnych kopułach lub Oktavię -miasto pajęczynę, rozciągnięte między dwiema stromymi górami. Jest też miasto Hersylia w której mieszkańcy rozciągają między domami. Nici. Sprawdzimy jak tekst może zostać przetworzony przez wyobraźnię przestrzenną w konkretną przestrzenną strukturę.

Wstęp płatny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia dla dzieci od lat 5