Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Wykład: Warsztat A.L. Mosta w świetle nowo zakupionej teki prac malarza
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy we wtorek, 5 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.00, do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego, na wykład dr Ewy Gwiazdowskiej „Warsztat artysty Augusta Ludwiga Mosta w świetle nowo zakupionej teki prac malarza”.

Spotkanie odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie "Biedermeier" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie do 15 kwietnia 2018.

Teka ze spuścizną artystyczną Augusta Ludwiga Mosta zawiera ponad 70 prac. W większości są to studia malarskie do obrazów wykonane techniką olejną lub akwarelową. Są także rysunki piórem, ołówkiem oraz litografie. Teka zawiera również kilka archiwalnych fotografii dokumentujących malowane przez Mosta portrety szczecińskich nauczycieli Gimnazjum Mariackiego. Informacje o dziełach znajdujących się w tece zamieszczone są w katalogu dzieł Mosta opracowanym przez jego wnuka Petera Paula Mosta w 1937 roku. Zakupiony zespół posiada wielkie znaczenie dla Szczecina i Pomorza, blisko połowa prac przedstawia ten region. To pierwsze tak obszerne źródło artystyczne dokumentujące pomorską kulturę XIX wieku.