Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Wykład: "Portret rodziny – życie prywatne w obrazach biedermeieru"
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy na wykład dr hab. Agnieszki Rosales Rodrigez zatytułowany "Portret rodziny – życie prywatne w obrazach biedermeieru" w ramach programu towarzyszącego wystawie "Biedermeier".

dr hab. Agnieszka Rosales Rodriguez - adiunkt w Zakładzie Historii Sztuki i Kultury Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje również w Muzeum Narodowym w Warszawie. Opublikowała między innymi książkę Śladami dawnych mistrzów. Mit Holandii złotego wieku w dziewiętnastowiecznej kulturze artystycznej (2008). Współtworzyła wystawę i katalog Malarstwo niemieckie w XIX wieku. Obrazy ze zbiorów polskich (Muzeum Narodowe w Warszawie 2005). Współredagowała tomy zbiorowe, poświęcone kulturze Francji i Polski: Francusko-polskie relacje artystyczne w epoce nowożytnej (2010) oraz Epoka Chopina. Kultura romantyczna we Francji i w Polsce (2013). Zajmuje się badaniem malarstwa zachodnioeuropejskiego i polskiego oraz krytyką artystyczną XVIII-XIX wieku.