Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Jak miał wyglądać niemiecki Szczecin? - SPOTKANIE ODWOŁANE
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

W związku z chorobą prelegentów czwartkowe spotkanie w ramach Akademii Podróżnika zostaje odwołane. Spotkanie pomorzoznawcze zatytułowane "Jak miał wyglądać niemiecki Szczecin i dlaczego wygląda inaczej?", które poprowadzi dr Bogdana Kozińska - była dyrektor Muzeum Historii Szczecina, autorka książki „Rozwój przestrzenny Szczecina od początku XIX wieku do drugiej wojny światowej” oraz dr Tomasz Cykalewicz - architekt, urbanista, pasjonat historii Pomorza odbędzie się w terminie póżniejszym, o którym będziemy Państwa informować.

Tematem spotkania będą, z oczywistych przyczyn niezrealizowane, niemieckie plany rozwoju Szczecina. Dowiemy się jakie inwestycje planowały przedwojenne władze i w jakich kierunkach miała rozrastać się stolica prowincji. Liczymy, że wiedza ta może stać się inspiracją także dla współczesnych urbanistów i decydentów, którzy zajmują się rozwojem przestrzennym miasta.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Wstęp wolny

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji Lider oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie.