Dni Otwarte Funduszy Europejskich: projekt Konserwatorskie Niebo

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 zapraszamy na prezentację projektu „Konserwatorskie Niebo - zakup wyposażenia do Pracowni Działu Konserwacji Muzeum Narodowego w Szczecinie”.

Arcyciekawe spotkania z pracownikami Działu Konserwacji MNS oraz pokaz nowo zakupionego sprzętu odbędą się w najbliższy piątek i  sobotę. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale obowiązują ZAPISY!

Pierwsze z zaplanowanych spotkań, w piątek, 17 września 2021 o godzinie 11.00 adresowane jest do dziennikarzy szczecińskich mediów oraz dziennikarzy społecznych, którzy w mediach społecznościowych zajmują się popularyzacją dziedzictwa materialnego i niematerialnego Pomorza Zachodniego.

Drugie spotkanie – otwarte dla wszystkich chętnych – zaplanowano w sobotę, 18 września 2021 roku w dwóch turach – o 12.00 oraz 13.00.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej prosimy o zgłoszenie mailowe chęci udziału w wizycie studyjnej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17 września 2021 (piątek)
godz. 11:00 – 12:00

Spotkanie I: Wizyta w pracowniach Działu Konserwacji Zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie

Zaproszenie skierowane jest do dziennikarzy profesjonalnych i dziennikarzy społecznych, którzy w mediach tradycyjnych i społecznościowych zajmują się popularyzacją dziedzictwa materialnego i niematerialnego Pomorza Zachodniego.

Podczas spotkania Przemysław Manna, Główny Konserwator Zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaprezentuje sprzęt badawczy, laboratoryjny, urządzenia i narzędzia do prac konserwatorskich zakupione w ramach projektu.

18 września 2021 (sobota)

Spotkanie I: W pracowni konserwatora zbiorów muzealnych
godz. 12:00 – 13:00

Spotkanie I I: W pracowni konserwatora zbiorów muzealnych

godz. 13:00 – 14:00

Prowadzenie: Przemysław Manna, Główny Konserwator Zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie i Krystyna Milewska, kierownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie

Zaproszenie skierowane jest uczestników indywidualnych, a także rodzin z dziećmi, zainteresowanych tajnikami codziennej pracy konserwatorów zbiorów muzealnych. Podczas spotkania prowadzący zaprezentują sprzęt badawczy, laboratoryjny, urządzenia i narzędzia do prac konserwatorskich zakupione w ramach projektu, a najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w prostych pracach konserwatorskich w ramach przygotowanych stanowisk i zadań.

"W Konserwatorskim Niebie" (pokaz filmu)
13:00 – 15:00

Zapętlona projekcja krótkiego filmu, w którym Przemysław Manna, Główny Konserwator Zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie zaprasza widzów na spacer po pracowniach konserwacji zbiorów oraz omawia specyfikę pracy w poszczególnych pracowniach, zaprezentuje też nowe możliwości badawcze, które są efektem zrealizowanego projektu. Wstęp wolny.