Interaktywne zwiedzanie

Dla dzieci i rodziców mamy trzy propozycje interaktywnego zwiedzania:

Zeszyty edukacyjne

Propozycja dla młodych widzów oraz ich rodziców. Są to specjalne zadania związane z wystawą Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku. Zeszyty przygotowane są dla dzieci w trzech grupach wiekowych: 5–6, 7–9 i 10–13 lat. Każde dziecko odwiedzające wystawę otrzyma zeszyt edukacyjnych zadań bezpłatnie, jako dodatek do biletu. Kioski multimedialne, które znajdują się na wystawie, pomogą odkryć tajemnice państwa, którym władali Gryfici.

Gryf – muzealny stwór

Zeszyt edukacyjny przedstawiający zbiór wizerunków gryfa, na który składają się herby książąt i poszczególnych ziem należących do Księstwa Pomorskiego, a także przedstawienia stwora znane i rozpowszechniane po wygaśnięciu rodu Gryfitów. Różnorodne postacie, jakie przybierał gryf, na stałe wpisały się w pomorski krajobraz. Ich odkrywanie pozwoli znakomicie bawić się dzieciom w wieku 5–10 lat. Zadania polegają na pokolorowaniu wizerunków, wskazaniu różnic, odkryciu drogi w labiryncie, odczytaniu hasła, odbyciu podróży pod znakiem gryfa po ekspozycjach muzealnych. Potrzebne będą ołówki, kolorowe kredki, pisaki lub farby. Ćwiczenia znajdujące się w zeszycie doskonale rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne i spostrzegawczość dzieci. Zeszyty dostępne są we wszystkich kasach Muzeum Narodowego w Szczecinie w cenie 12 zł.

Muzik

Walizeczka wypełniona kredkami, ołówkami, kolorowym papierem oraz innymi materiałami plastycznymi, które umożliwią rozwiązywanie specjalnie przygotowanych zadań na wystawie Nie tylko tulipany. Państwowe Muzeum w Schwerinie gościnnie w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Muzik zachęca najmłodszego widza do aktywnego i samodzielnego zwiedzania muzeum. Program przygotowany jest dla dzieci w wieku 6–12 lat i rodziców. Zestaw można wypożyczyć w kasie Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Koszt: 5 zł