Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu, brak windy.

Dojazd

Muzeum Sztuki Współczesnej położone jest w ścisłym centrum Szczecina. Do muzeum można dojechać, tramwajem, autobusem lub samochodem. 

Tramwajem

Najbliżej muzeum mieści się przystanek Plac Żołnierza, gdzie zatrzymują się tramwaje linii 1, 2, 8, 10. Linia 2 i 8 obsługiwana jest wyłącznie przez tabory niskopodłogowe, linia 1 i 10 obsługiwana jest natomiast przez tabory niskopodłogowe w wybranych godzinach (sprawdź na stronie https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/rozklady-jazdy,wedlug-linii)

Samochodem

Dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się przy budynku. 
Wokół muzeum znajdują się miejsca parkingowe, leżące w tzw. Strefie płatnego parkowania.
Opłata za postój pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00.
Sprawdź opłaty dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów:
https://spp.szczecin.pl/ppn/niepelnosprawni-i-ich-opiekunowie  
Znajdujący się przy muzeum parking umożliwia dostanie się do muzeum bez przekraczania jezdni, ale przy miejscach postojowych znajduje się nierówny krawężnik. Wysokość krawężnika przekracza 2 cm i utrudnia swobodny wjazd osobie korzystającej z wózka.

Taksi

Od 1 sierpnia firma VipTaxi realizuje usługę przewozu osób z niepełnosprawnością ruchu na terenie Szczecina oraz wybranych miast w województwie zachodniopomorskim. Usługa wykonywana jest przez całą dobę. Zamówienia na przewóz należy dokonywać z wyprzedzeniem.
Kontakt
tel. 500 405 306
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Autokar (wycieczki zorganizowane)

Autokar może na chwilę zatrzymać się przed wejściem do muzeum, aby wysadzić pasażerów. 
Najbliższy parking dla autokarów znajduje się przy Zamku Książąt Pomorskich.

Możliwe utrudnienia w gmachu

przed wejściem do budynku znajduje się stopień,
do pierwszej ekspozycji prowadzi siedem stopni bez poręczy,
toaleta znajduje się na I piętrze i nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Udogodnienia

Wypożyczenie wózka
Możesz bezpłatnie wypożyczyć wózek lub balkonik do poruszania się po muzeum. Taką potrzebę zgłoś przynajmniej 7 dni przed planowaną wizytą drogą mailową lub telefoniczną u koordynatorki ds. dostępności:
Dorota Obalek-Bylak
tel. 797 400 438
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.