Nowy budynek w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.

Dojazd

Centrum Dialogu Przełomy położone jest w ścisłym centrum Szczecina naprzeciwko Filharmonii. Do muzeum można dojechać, tramwajem lub samochodem. 

Tramwajem

Najbliżej muzeum mieści się przystanek Plac Żołnierza (600m), gdzie zatrzymują się tramwaje linii 1, 2, 8, 10 lub Przystanek Filharmonia (350m), gdzie zatrzymują się tramwaje 1, 2, 10, 12.
Linia 2 i 8 obsługiwana jest wyłącznie przez tabory niskopodłogowe, linia 1, 10, 12 obsługiwana jest natomiast przez tabory niskopodłogowe tylko w wybranych godzinach (sprawdź na stronie https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/rozklady-jazdy,wedlug-linii) 

Autobusem

W odległości około 170 metrów od muzeum znajduje się przystanek Starzyńskiego, gdzie zatrzymują się linie nr 70 i 90 obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe. 

Samochodem

Dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się po przeciwnej stronie ulicy w odległości około 50 m od budynku. 
Wokół muzeum znajdują się miejsca parkingowe, leżące w tzw. Strefie płatnego parkowania.
Opłata za postój pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00.
Sprawdź opłaty dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów: https://spp.szczecin.pl/ppn/niepelnosprawni-i-ich-opiekunowie  

Znajdujący się przy muzeum parking umożliwia dostanie się do muzeum bez przekraczania jezdni, ale przy miejscach postojowych znajduje się nierówny krawężnik. Wysokość krawężnika przekracza 2 cm i utrudnia swobodny wjazd osobie korzystającej z wózka.

Taksi

Od 1 sierpnia firma VipTaxi realizuje usługę przewozu osób z niepełnosprawnością ruchu na terenie Szczecina oraz wybranych miast w województwie zachodniopomorskim. Usługa wykonywana jest przez całą dobę. Zamówienia na przewóz należy dokonywać z wyprzedzeniem.
Kontakt
tel. 500 405 306
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Autokar (wycieczki zorganizowane)

Autokar może na chwilę zatrzymać się przed wejściem do muzeum, aby wysadzić pasażerów. 
Najbliższy parking dla autokarów znajduje się przy Zamku Książąt Pomorskich.

Udogodnienia

Przy wejściu głównym, po lewej stronie znajduje się dzwonek, którym zwiedzający powiadamia pracownika o swojej obecności. Po otrzymaniu sygnału pracownik muzeum zobowiązany jest do udzielenia pomocy zwiedzającemu i wskazania drogi do windy.
Winda mieszcząca jeden wózek inwalidzki umożliwia dotarcie na parter i I piętro.
Toaleta na parterze jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.
Na parterze i na pierwszym piętrze znajdują się miejsca odpoczynku – fotele z oparciami oraz pufy.  W razie trudności z ich znalezieniem, pomocą posłużą opiekunowie wystaw.

Wypożyczenie wózka
Możesz bezpłatnie wypożyczyć wózek lub balkonik do poruszania się po muzeum. Taką potrzebę zgłoś przynajmniej 7 dni przed planowaną wizytą drogą mailową lub telefoniczną u koordynatorki ds. dostępności:
Dorota Obalek-Bylak
tel. 797 400 438
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.