Akademia Malucha

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami w kraju program i terminarz spotkań może ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej muzeum w zakładce „Edukacja”.

Relacje fotograficzne oraz komunikaty odnajdą Państwo w wydarzeniu Akademia Malucha MNS w portalu społecznościowym Facebook.com: KLIK

Program XVIII edycji

23 października 2021 (sobota), godz. 11:30

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

27 listopada 2021 (sobota), godz. 11:30

Podróż przez kontynenty: Afryka Wschodnia. Z kufra podróżnika.

18 grudnia 2021 (sobota), godz. 11:30

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

15 stycznia 2022 (sobota), godz. 11:30

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

26 lutego 2022 (sobota), godz. 11:30

Podróż przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

19 marca 2022 (sobota), godz. 11:30

W krainie zabaw i zabawek – czyli w co się bawią dzieci na całym świecie.

9 kwietnia 2022 (sobota), godz. 11:30

Żegnaj zimo! Witaj wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

28 maja 2022 (sobota), godz. 11:30

Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy…". Smaki i zapachy Afryki Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

ZAPISY PRZYJMOWANE SĄ OD 1 WRZEŚNIA 2021!

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych