Akademia Malucha - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Program XV edycji

27 października 2018 (sobota), godz. 10.00

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

10 listopada 2018 (sobota), godz. 10.00

Cekawa podróż z alpaką Inu do Amazonii - czyli prawie wszystko o życiu codziennym Indian

15 grudnia 2018 (sobota), godz. 10.00

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

19 stycznia 2019 (sobota), godz. 10.00

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

23 lutego 2019 (sobota), godz. 10.00

Podróż przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

23 marca 2019 (sobota), godz. 10.00

Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy…". Smaki i zapachy Afryki

13 kwietnia 2019 (sobota), godz. 10.00

Żegnaj zimo! Witaj wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

25 maja 2019 (sobota), godz. 10.00

Łowcy przygód - wakacyjne podróże małe i duże. Ciekawe miejsca i bezpieczne pamiątki z letnich wojaży. Wojowie z krainy krasnoludów i trolli. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

BRAK WOLNYCH MIEJSC!