Akademia Malucha

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Relacje fotograficzne oraz komunikaty odnajdą Państwo w wydarzeniu Akademia Malucha MNS w portalu społecznościowym Facebook.com: KLIK

Program XVI edycji

26 października 2019 (sobota), godz. 10.00

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

30 listopada 2019 (sobota), godz. 10.00

Z kufra podróżnika - mapy, klejnoty, stroje i zabawki

14 grudnia 2019 (sobota), godz. 10.00

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

18 stycznia 2020 (sobota), godz. 10.00

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

15 lutego 2020 (sobota), godz. 10.00

Podróż przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

28 marca 2020 (sobota), godz. 10.00

Żegnaj zimo! Witaj wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

25 kwietnia 2020 (sobota), godz. 10.00

Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy…". Smaki i zapachy Afryki

23 maja 2020 (sobota), godz. 10.00

Łowcy przygód - wakacyjne podróże małe i duże. Ciekawe miejsca i bezpieczne pamiątki z letnich wojaży. Wojowie z krainy krasnoludów i trolli. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

BRAK WOLNYCH MIEJSC!