Akademia Brzdąca

Szanowni Państwo,

w związku z ograniczeniami jakie zostały wprowadzone w muzeum w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, VI edycja Akademii Brzdąca w roku szkolnym 2020/2021 zostaje zawieszona do odwołania. Mimo zmieniających się warunków i nowych wyzwań, przed którymi stanęło Muzeum Narodowe w Szczecinie, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory naszej instytucji najmłodszym widzom, dlatego już od października zapraszamy na cykl muzealnych spotkań dla dzieci dotyczących kultury, historii, etnografii i sztuki.

Zajęcia będą się odbywały w soboty, w różnych gmachach muzealnych, od godz. 11.00 do 12.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Szczegóły będą publikowane na stronie internetowej muzeum w zakładce „Aktualności” i „Aktualności edukacyjne”.

Cykl sobotnich spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

Relacje fotograficzne oraz komunikaty odnajdą Państwo w wydarzeniu Akademia Brzdąca MNS w portalu społecznościowym Facebook.com: KLIK

Program VI edycji - zawieszony!

3 października 2020 (sobota), godz. 11.00
Wzór z zawijasów - walka twardych i prostych z miękkimi i krzywymi

7 listopada 2020 (sobota), godz. 11.00
Malowane drewienko - kolory i kształty

5 grudnia 2020 (sobota), godz. 11.00
Opowieść o świętym Mikołaju
Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

16 stycznia 2021 (sobota), godz. 11.00
Gryf – muzealny stwór

13 lutego 2021 (sobota), godz. 11.00
Pierścionki, pantaliki, bransoletki i inne ozdoby książęce

6 marca 2021 (sobota), godz. 11.00
Portret księcia pomorskiego Filipa I

17 kwietnia 2021 (sobota), godz. 11.00
Namaluj mi bajkę
Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8

8 maja 2021 (sobota), godz. 11.00
Kleks: regularność i fantazja. Zakończenie Akademii

Prowadząca: Krystyna Milewska
tel. (+48) 91 43 15 269

Wstęp: 8 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.