Akademia Gryfa

Akademia Gryfa to cykl sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 7–10 lat, który rozpocznie się w październiku. Raz w miesiącu słuchacze Akademii Gryfa będą podróżować po wnętrzach Muzeum Historii Szczecina, poznając dzieje naszego miasta i jego mieszkańców od czasów najdawniejszych po XX wiek. W czasie spotkań słuchacze dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin i jak wyglądało życie codzienne szczecinian – rodzina, dom, praca oraz rozrywka.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami w kraju program i terminarz spotkań może ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej muzeum w zakładce „Edukacja”.

Relacje fotograficzne oraz komunikaty odnajdą Państwo w wydarzeniu Akademia Gryfa MNS w portalu społecznościowym Facebook.com: KLIK

Program VIII edycji

16 października 2021 (sobota), godz. 11:30

Między legendą a historią. Początki Szczecina

13 listopada 2021 (sobota), godz. 11:30

Życie codzienne szczecinian. Rodzina w domowym zaciszu

11 grudnia 2021 (sobota), godz. 11:30

Życie codzienne szczecinian. Praca – dawne zawody

15 stycznia 2022 (sobota), godz. 11:30

Wojowie, rycerze, żołnierze oraz strażnicy z kamienia i cegły. Obrońcy Szczecina

19 lutego 2022 (sobota), godz. 11:30

Mapa Lubinusa. Szczecińskie podróże bez drogowskazów

19 marca 2022 (sobota), godz. 11:30

Morski Szczecin. Korabnicy, korsarze i wspaniałe statki

23 kwietnia 2022 (sobota), godz. 11:30

Zgrzebne płótna, krynoliny, sukienki z Dany. Moda w Szczecinie

28 maja 2022 (sobota), godz. 11:30

Plac zabaw – opowieść o zabawach i zabawkach dzieci w dawnym Szczecinie. Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8.

ZAPISY PRZYJMOWANE SĄ OD 1 WRZEŚNIA 2021!

Prowadząca: Ewa Kimak
tel. 91 43 15 278

Opłata: 10 zł od dziecka
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.