Informacje dotyczące konkursów organizowanych przez Dział Edukacji w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo, w związku z przedłużającym się stanem epidemii COVID-19 oraz niepewnymi rokowaniami co do dalszego jej rozwoju w kolejnych miesiącach, stosownie do najnowszych wytycznych dla muzeów, galerii sztuki

oraz innych instytucji kultury wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w trosce o Państwa zdrowie, z ogromną przykrością musimy poinformować o odwołaniu następujących konkursów:

1. Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region;

2. Turniej mitologiczny;

3. Potyczki mitologiczne;

4. Malowane kroniki Szczecina. 

Mamy nadzieję, że ta nieplanowana przerwa w realizacji naszych projektów, nie zniechęci Państwa i Waszych uczniów do uczestniczenia w konkursach organizowanych przez Dział Edukacji w nowym roku szkolnym 2020/2021, a zaowocuje jeszcze bardziej zgłębioną wiedzą.

 

W przypadku konkursów, które częściowe już się odbyły informujemy o następujących zmianach:

1. Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego – jego uczestnicy, którzy dostali się do etapu wojewódzkiego otrzymają tytuł finalisty konkursu;

2. Konkurs na projekt gazety Grecy i ich bogowie - zostanie rozstrzygnięty. Nadesłane prace zostaną z końcem miesiąca maja br., ocenione przez powołaną przez Organizatora Komisję, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej MNS. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w miesiącu wrześniu, o czym Państwa poinformujemy.

3. Konkurs Ciąg dalszy nastąpi… - termin nadsyłania prac na konkurs zostaje przedłużony do końca września 2020. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planowane jest na miesiąc październik 2020.

 

Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości. Będziemy Państwa o szczegółach na bieżąco informować na naszej stronie muzealnej.

 

Z poważaniem
Krystyna Milewska
Kierownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie