Rusza konkurs na projekt gazety: "Rzeźba starożytnych Grecji i Rzymu oraz jej twórcy"

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i dzieli się na dwie kategorie wiekowe. Uczniów klas IV–VI zapraszamy do stworzenia gazety w tradycyjnej, papierowej formie, natomiast uczniów klas VII i VIII do zaprojektowania gazety internetowej.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania dzieci i młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną: sztuką, literaturą, historią oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna

antyczne korzenie europy szczeciska kolekcja dohrnow 20201228 1079148130 copy

Na prace czekamy do 22 kwietnia 2021 roku (liczy się data stempla pocztowego) pod adresem:

Muzeum Narodowe w Szczecinie, Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3
z dopiskiem „Rzeźba starożytnych Grecji i Rzymu i jej twórcy”.

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Koordynatorki

Krystyna Milewska

Dorota Obalek-Bylak

TABELA ZGŁOSZENIOWA UCZNIÓW