Moja mała ojczyzna - zmiany w regulaminie i terminarzu dla uczniów po etapie szkolnym!

W związku z zamknięciem muzeum dla odwiedzających, a także nauką zdalną i innymi obostrzeniami związanymi z nauką w szkole oraz zaleceniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z powodu pandemii wirusa COVID-19

informujemy o zmianach dotyczących realizacji poszczególnych etapów konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”. Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom przyczynimy się wspólnie do ograniczenia transmisji koronawirusa i tym samym, w zdrowiu powitamy nadchodzące wakacje.

Informujemy, że:

1. Wszystkie osoby zgłoszone do konkursu po etapie szkolnym, zostają zakwalifikowane do Wielkiego Finału. Etap wojewódzki zaplanowany na 11-13 kwietnia 2021, ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią wirusa COVID-19, nie odbędzie się.

2. Wielki Finał dla uczniów klas 6-7 oraz 8 szkół podstawowych będzie się składał z 2 etapów:

a) Etap I to przygotowanie krótkiego filmu lub prezentacji w pdf dotyczącej dziejów jednego eksponatu z wystawy „Najstarsze karty z dziejów Szczecina”. W prezentacji powinny znaleźć się informacje o osobach lub wydarzeniach, z którymi związany był wybrany eksponat oraz o jego funkcjach. Forma i zakres merytoryczny filmu lub prezentacji są dowolne (można wykorzystać przygotowane wcześniej rekwizyty np. prace plastyczne, kostiumy, muzykę, zdjęcia itd.). Czas prezentacji to 5–10 minut. Film można nagrać telefonem komórkowym. Film lub prezentację wraz ze zgodą rodzica na udział dziecka w konkursie (załącznik nr 2) należy wysłać do 12 maja 2021 wetransferem na 2 adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Prosimy pamiętać o podpisaniu imieniem i nazwiskiem filmu lub prezentacji.

b) Etap II to test wiedzy, który odbędzie się ONLINE 13 maja 2021. Uczestnicy będą rozwiązywać test sprawdzający wiadomości na temat Historii Pomorza Zachodniego w okresie średniowiecza. Wykaz literatury podany jest w regulaminie. Informacje o dokładnych godzinach i przebiegu testu prześlemy mailowo lub przekażemy telefonicznie nauczycielom, opiekującym się zgłoszonymi uczniami do 30 kwietnia 2021.

3. O zwycięstwie w konkursie zadecyduje suma punktów uzyskanych za test online i przygotowany film lub prezentację.

4. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie w zakładce „Edukacja” 21 maja 2021.

5. Nagrody i dyplomy zostaną rozesłane uczestnikom konkursu pocztą.

 

Jednocześnie informujemy, że konkurs w kategoriach wiekowych 1-3 i 4-5 szkół podstawowych ze względu na brak zgłoszeń w tym roku szkolnym nie odbędzie się.

 

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

Krystyna Milewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Obalek-Bylak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.