Konkurs "Moja mała ojczyzna" - ROZSTRZYGNIĘTY

Z radością informujemy, że mamy już zwycięzców XX edycji konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region” organizowanego przez Dział Edukacji Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było "Pomorze Zachodnie w okresie średniowiecza".

W tym roku Wielki Finał konkurs, ze względu na panującą pandemię odbył się online. Dodatkowo uczniowie byli zobowiązani do przygotowania krótkiego filmu lub prezentacji w pdf dotyczącej dziejów jednego eksponatu z wystawy „Najstarsze karty z dziejów Szczecina”. W prezentacji mogły się znaleźć informacje o osobach lub wydarzeniach, z którymi związany był wybrany eksponat oraz o jego funkcjach.

Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy podjęli wyzwanie uczestniczenia w nowej formule konkursu!

Bardzo dziękujemy również nauczycielom, rodzicom i opiekunom za Państwa pomoc, wyrozumiałość, a przede wszystkim za zaangażowanie i wsparcie uczniów w przygotowaniach do konkursu pomimo panującej pandemii!

WYNIKI KATEGORIA WIEKOWA KLASY 6-7

WYNIKI KATEGORIA WIEKOWA KLASY 8

 

Gala Finałowa planowana jest na 11 czerwca 2021 (piątek), godz. 11.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, ale ze względu na brak wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego obowiązującego od 1 czerwca 2021 w muzeum, może się ona nie odbyć, o czym będziemy Państwa informować.

 

Jeszcze raz gratulujemy!