PASJA według NAS op. 10 - wystawa

Zapraszamy na wystawę prac rysunku, malarstwa i grafiki studentów Akademii Kształcenia Dorosłych przy Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie zatytułowaną „PASJA według NAS op. 10”.

Prezentowane prace są podsumowaniem zajęć rysunku i malarstwa w roku akademickim 2020/2021.

PASJA wedlug NAS op.10

Swoje prace eksponować będą: Anita Andrzejewska, Aleksandra Boreysza, Maria Chorągiewicz, Edward Domański, Anna Graczyk-Maciocha, Ewa Łobodziec, Jadwiga Mirecka, Krystyna Murawska, Urszula Rychlińska i Alina Sendłak.

Uczestnicy wystawy realizują pasje artystyczne w ramach autorskiego programie „Rysunek i malarstwo”. Zakłada on poznanie podstawowych technik plastycznych, materiałów i narzędzi, a także tajemnic warsztatu znanych artystów oraz wybranych zagadnień z zakresu historii sztuki współczesnej.

W tym roku studenci skupili się wokół tematów marynistycznych, które realizowali w takich technikach jak: akwarela, akryl, kolaż, pastel suchy, rysunek i monotypia.

Dotychczas twórczość tej grupy można było oglądać w siedzibie uczelni – Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, a także w Domu Kultury Słowian, Książnicy Pomorskiej, Starej Rzeźni, Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz Domu Kultury 13 Muz. Grupa istnieje już 10 lat.

Nauczycielką rysunku i malarstwa od początku jest artystka plastyczka Grażyna Gawęda.

Wystawa będzie prezentowana od 1 lipca do 29 sierpnia 2021 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.

Zapraszamy!

PLAKAT 2021