Wakacyjne warsztaty dla dzieci: Panorama miasta. Historia Szczecina i sztuka z dziecięcej perspektywy

Zapraszamy dzieci na wakacyjne warsztaty na nowej wystawie "Stettin/Szczecin – jedna historia. Sztuka XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie".

W ramach niniejszej ekspozycji zaprezentowany został szeroki wachlarz niemieckich i polskich dzieł sztuki z XIX i XX wieku. Celowy dobór obrazów i rzeźb sprawił, że w muzealnej przestrzeni powstała opowieść o Szczecinie, która łączy polską i niemiecką historię miasta w barwną i złożoną całość.    

Zatem zajęcia, na które pragniemy zaprosić dzieci, będą stanowić zabawę niezwykłym połączeniem historii Szczecina i historii sztuki z XIX i XX wieku, a w tematyce cyklu warsztatów znajdą się różnorodne treści. Pierwsze spotkania, łącząc wiedzę z kilku dziedzin (historii, etnografii, techniki), będą ukierunkowane na poznanie przeszłości naszego miasta – od życia codziennego szczecinian w XIX i XX wieku po historię żeglugi i portu. Kolejne tematy, dotyczące sztuki, to zaproszenie do poznania świata artystów w ich pracowniach. Obejmą zagadnienia związane z architekturą i historią pejzażu. Celem warsztatów jest wykonanie jednej dużej (powstałej z wielu małych), wspólnej panoramy Szczecina, która będzie prezentowana w muzealnej strefie edukacyjnej. W procesie tworzenia wykorzystamy różne techniki, np. kolaż i papieroplastykę. 

 

Terminy i tematy dwudniowych bloków warsztatowych: 

15.07.21 – Dawni szczecinianie w zwierciadle sztuki 
prowadzenie: Ewa Kimak 

16.07.21 – Port i statki w Szczecinie 
prowadzenie: Ewa Kimak 

22.07.21 – Krajobrazy Szczecina 
prowadzenie: Agata Kamińska 

23.07.21 – Architektura miasta 
prowadzenie: Agata Kamińska 

 

miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 

godz.: 12.30–14.30 

dla dzieci w wieku: 7–12 lat 

koszt: 10 zł od osoby za jedne zajęcia 

Obowiązują zapisy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zajęcia będą się odbywały w reżimie sanitarnym. Liczba uczestników jest ograniczona. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w maseczki.