Matematyka w obiektywie - konkurs fotograficzny

Przypominamy, że jeszcze tylko do 1 listopada 2021 można przesyłać zdjęcia na międzynarodowy konkurs "Matematyka w obiektywie", który jest realizowany przez Uniwersytet Szczeciński we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie. 

Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczestnicy wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl , podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) należy wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny do 1 listopada 2021.

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie" jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego "Mathematic in focus". Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Uniwersytet  Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim  www.wzp.pl , a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim www.mazovia.pl .

Autorzy najciekawszych prac i najaktywniejsi ambasadorowie otrzymują: nagrody, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy. 

Więcej informacji na stronie: www.mwo.usz.edu.pl

FILM PROMUJĄCY 

Zdjęcie: Grzegorz Boroszko, Szereg harmoniczny

241701194 6200419473362064 3651974610658394199 n copy