Konkurs dla dzieci na najciekawszy list do św. Mikołaja

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. Rankiem tego dnia dzieci dostają upragnione prezenty. Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami.

Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych. W tym roku, już kolejny raz, chcielibyśmy zaproponować dzieciom w wieku 5–10 lat udział w konkursie na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Liczy się forma oraz zawartość listu (na przykład rysunki, teksty). Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

Prace w formacie co najmniej A4 prosimy nadsyłać do 4 grudnia 2022 roku pod adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie 
Dział Edukacji 
ul. Wały Chrobrego 3, 
70-561 Szczecin
z dopiskiem „List do św. Mikołaja”. Liczy się data stempla pocztowego. Wielki finał konkursu odbędzie się 16 grudnia 2022 roku (piątek), o godzinie 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały CHrobrego 3.
W okresie świątecznym na stronie www.muzeum.szczecin.pl  oraz Facebooku MNS znajdziecie Państwo galerię z najpiękniejszymi pracami konkursowymi.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką konkursu - Dorotą Baumgarten-Szczyrską

Koordynotorka konkursu: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 4315 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin i szczegóły konkursu