Konkurs dla dzieci na najciekawszy list do św. Mikołaja

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. Rankiem tego dnia dzieci dostają upragnione prezenty. Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami.

Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych. W tym roku, już kolejny raz, chcielibyśmy zaproponować dzieciom w wieku 5–10 lat udział w konkursie na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Liczy się forma oraz zawartość listu (na przykład rysunki, teksty). Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

Prace w formacie co najmniej A4 prosimy nadsyłać do 5 grudnia 2021 roku pod adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie 
Dział Edukacji 
ul. Wały Chrobrego 3, 
70-561 Szczecin
z dopiskiem „List do św. Mikołaja”. Liczy się data stempla pocztowego. Wielki finał konkursu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, będzie w tym roku wyglądał inaczej. Laureatów konkursu poznamy 16 grudnia 2021 roku (czwartek), o godzinie 12.00. Informacja ta pojawi się na stronie www.muzeum.szczecin.pl oraz Facebooku MNS. Tam też znajdziecie Państwo galerię z najpiękniejszymi pracami. Nagrody i dyplomy będą czekały na zwycięzców w Dziale Edukacji MNS lub zostaną rozesłane pocztą.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką konkursu - Dorotą Baumgarten-Szczyrską

Koordynotorka konkursu: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 4315 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REGULAMIN I SZCZEGÓŁY KONKURSU