Moja mała ojczyzna - XXII edycja konkursu

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XXII edycji konkursu z edukacji regionalnej "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region" realizowanej w roku szkolnym 2021/2022.

Tematem przewodnim konkursu będzie "Pomorze Zachodnie w XX i XXI wieku - ludzie, miejsca, wydarzenia".

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Etap szkolny powinien się odbyć do 17 grudnia 2021 roku.

Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 14 stycznia 2022 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna" i podać numer szkoły.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;

2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych

3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych

Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

UWAGA!
W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zmieniającymi się obostrzeniami dotyczącymi działalności muzeum w regulaminie konkursu mogą nastąpić zmiany.

REGULAMIN I SZCZEGÓŁY KONKURSU