Akademia Brzdąca: "Gryf – muzealny stwór"

Zapraszamy dzieci w wieku 3-4 lata na zajęcia w ramach cyklu Akademii Brzdąca zatytułowane "Gryf – muzealny stwór", które prowadzi Krystyna Milewska na wystawie "Złoty wiek Pomorza".

Akademia Brzdąca to cykl sobotnich spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

Zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27.

Uwaga! 
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym.

Wstęp: 8 zł

Program VII edycji AKADEMII BRZDĄCA