Zabawy ze sztuką współczesną dla dzieci na początek ferii

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia zatytułowane "Zabawy ze sztuką współczesną. Zobacz, twórz i otwórz, czyli SZTUKA CIĘ SZUKA! Co się tam ukryło?" na początek ferii w muzeum.

Poszukując zagadkowego dzieła, będziemy pisać, rysować, a przede wszystkim oglądać różnorodne prace artystów. Zastanowimy się  nad odpowiedziami na różne pytania: czy czegoś tu brakuje, czy obraz można zmienić w słowo, czy słowo można zmienić w obraz?

Pustka, a dokładniej biała, obramowana płaszczyzna, którą pozostawił artysta, ślady po wycięciu zdjęcia – wszystko to stanie się początkiem odkrywania sztuki współczesnej.

Wykorzystamy wiele kreatywnych zabaw, które będą rozwijały wyobraźnię. Zastanowimy się, jakie materiały można wykorzystać do stworzenia dzieła. Być może powstanie niezwykła praca z plastikowych rurek, korków, sznurka i kartonu?  Kreatywność dzieci zostanie pobudzona podczas ćwiczeń z zapamiętywania i odszukiwania.

Warsztaty odbywają się na wystawie Seeing Is (Not) Believing będącej obszerną prezentacją prac Sladjana Nedeljkovica i Rolanda Schefferskiego, przygotowaną przez Muzeum Narodowe w Szczecinie we współpracy z Rostock Kunsthalle.

Prowadząca: Agata Kamińska

Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym! Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą maseczkę.