Zajęcia dla uczniów SP przygotowujące do konkursu "Malowane kroniki Szczecina"

W czasie ferii zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na zajęcia zatytułowane „Spotkania z historią - średniowieczny Szczecin”

czyli oprowadzanie po wystawie „Najstarsze karty z dziejów Szczecina” za 1 zł. Wyjątkowy spacer w Ratuszu Staromiejskim polecamy w szczególności uczniom, którzy chcieliby uczestniczyć w konkursie „Malowane kroniki Szczecina”. Na podstawie zgromadzonych na wystawie eksponatów, postaramy się odtworzyć obraz życia ludzi mieszkających w Szczecinie między umownym 722 a 1243 rokiem. Celem proponowanych spotkań i konkursu jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców Szczecina do poznawania jego najstarszych dziejów, rozwijanie wyobraźni historycznej oraz kształtowanie umiejętności odczytywania znaczenia artefaktów archeologicznych.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie Państwo pod linkiem Malowane kroniki Szczecina (kliknij).

TERMINY:

3, 4 lutego 2022 (czwartek, piątek), godz. 10.00-12.00

5 lutego 2022 (sobota), godz. 11.30-13.30

Oferta skierowana do odbiorcy indywidualnego

Prowadząca: Ewa Kimak

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina, ul. Ks. Mściwoja II 8
Wstęp: 1 zł
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 797 705 278

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć prezentujących najciekawsze prace z poprzednich edycji konkursu "Malowane kroniki Szczecina", które mamy nadzieję, będą dla Państwa inspiracją do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.