STWÓRZ SWÓJ MOBIL! Zabawy ze sztuką współczesną dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia zatytułowane "Zabawy ze sztuką współczesną. Zobacz, twórz i otwórz, czyli SZTUKA CIĘ SZUKA! Stwórz swój mobil!"

Program zajęć został  skonstruowany tak, aby w ciekawy i różnorodny sposób przedstawić dzieciom zagadnienia sztuki współczesnej. Wprowadzenie do zajęć stanowi wędrówka po galerii, która będzie doskonałą okazją do żywego kontaktu ze sztuką poprzez rozmowę przy obiekcie.

Współcześni artyści szukają wciąż nowych środków wyrazu i chętnie eksperymentują z różnymi materiałami i technologiami. W swoich pracach dzieci również będą wykorzystywały różne sposoby i środki, by jak najpełniej wyrazić pomysły na swoją pracę plastyczną.

Na zajęciach stworzymy niezwykłą pracę, która będzie połączeniem liter poruszanych podmuchem. Tytulowe "Mobile" będą inspirowały także do układania nowych słów i szukania nieznanych znaczeń. Do wykonania zadania wykorzystamy spinacze, nitki, kartony, słomki, nożyczki, a przede wszystkim wyobraźnię! 

Warsztaty odbywają się na wystawie Seeing Is (Not) Believing będącej obszerną prezentacją prac Sladjana Nedeljkovica i Rolanda Schefferskiego, przygotowaną przez Muzeum Narodowe w Szczecinie we współpracy z Rostock Kunsthalle. 

Kolejne zajęcia w ramach cyklu Zabawy ze sztuką współczesną. Zobacz, twórz i otwórz, czyli SZTUKA CIĘ SZUKA! odbędą się:
20 marca 2022, godz. 12.00–13.00
Od Szczecina do Berlina – o pracowniach i galeriach sztuki współczesnej  

 

Prowadząca: Agata Kamińska

Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1

Wstęp: 10 zł

Zajęcia trwają 60 minut.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym! Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą maseczkę.