AKADEMIA BRZDĄCA

Najbliższe zajęcia dla naszych najmłodszych studentów "Pierścionki, pantaliki, bransoletki i inne ozdoby książęce" odbędą się 5 marca 2022 w Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27.

Akademia Brzdąca to cykl sobotnich spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami w kraju program i terminarz spotkań może ulec zmianie.

O wszystkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej muzeum w zakładce „Edukacja”.  

PROGRAM

Prowadząca: Krystyna Milewska

tel. (+48) 91 43 15 269

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wstęp: 8 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.