Konkurs na najciekawszą recenzję wystawy rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że konkurs literacki na najciekawszą recenzję wystawy "Stettin/Szczecin – jedna historia. Sztuka XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie" został rozstrzygnięty.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Pani Mirosława Chruściel. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do przeczytania recenzji zatytułowanej "Stettin/Szczecin - jedna historia" oraz odwiedzenia wystawy, którą do końca września 2022 można oglądac w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Podstawowym celem przyświecającym twórcom wystawy była potrzeba stworzenia opowieści o jednym Stettinie/Szczecinie – tym przed- i powojennym, takim, który łączy polską i niemiecką historię miasta w jedną, acz złożoną z niezliczonych doświadczeń całość. Do jego realizacji wykorzystano wybór niemieckich i polskich dzieł z XIX i XX wieku. Stanowi on dobrą reprezentację szczecińskiej kolekcji, bowiem obejmuje te okoliczności, które najlepiej oddają kluczowe meandry historii miasta. Proponowana ekspozycja to obraz drogi prowadzącej do zgody na myślenie o Szczecinie jako polskim mieście z niemiecką przeszłością.