Wykład Wojciecha Bryłki „Skarby średniowiecznej Europy”

Zapraszamy na wykład „Skarby średniowiecznej Europy”, który wygłosi artysta złotnik, jubiler Wojciech Bryłka. Wykład nawiązuje do nowej eksozycji stałej "Misterium Świtała. Sztuka średniowieczna na Pomorzu".

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 marca 2022 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 3.

Kunszt polskie słowo, pochodzące od niemieckiego Kunst – oznacza mistrzowską umiejętność wykonawczą. Arcydzieła kunsztu kojarzymy przede wszystkim z dziełami artystycznego rzemiosła, głównie ze sztuką warsztatów złotniczych. Obok przedmiotów służących liturgii, jak kielichy i ampułki, wytwarzały one luksusowe przedmioty o przeznaczeniu świeckim.

Wojciech Bryłka - artysta złotnika, jubilera, członeka Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Czynnego zawodowo od ponad 40-tu lat. Jest pasjonatem historii złotnictwa, dawnych technik złotniczych i odtwórstwa historycznego. Uczestnik wielu wystaw i prezentacji współczesnej sztuki złotniczej.