Kolorowy zawrót głowy - pożegnanie z Afryką Wschodnią. Warsztaty dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się moment pożegnania z wystawą "REMBO│PIĘKNO. Sztuka Afryki Wschodniej". Z tej okazji zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty plastyczne.

Wspólnie wyruszymy w ciekawą podróż do wybranych krajów Afryki Wschodniej. Odwiedzimy m.in. Kenię, Tanzanię i Etiopię. Poznamy mieszkańców tej części kontynentu afrykańskiego, ich kulturę, zwyczaje, bogaty i fascynujący świat zwierząt oraz roślin. Uczestnicy zajęć dowiedzą się: skąd pochodzi kawa, kiedy napar smakuje najlepiej, czym jest tedż, dlaczego dżeladzie krwawi serce, a kobiety z grupy Mursi noszą gliniane talerze; czym zajmują się Masajowie, kim był Edward Tingatinga, co wspólnego ma Freddie Mercury z Zanzibarem, a Kilimandżaro z wulkanem, z czego powstaje biżuteria i magiczne lalki, która z duńskich pisarek ma swoje muzeum w Nairobi. Wysłuchają ciekawych opowieści o hebanie, oryginalnych rzeźbach Makonde i wielkiej afrykańskiej piątce.

Uczestnicy spotkania, w ramach zajęć plastycznych, wykonają biżuterię typową dla Masajów - najbardziej rozpoznawalnej grupy etnicznej zamieszkującej Kenię oraz północną Tanzanię. Przedstawicielom tego ludu biżuterii z pewnością nie brakuje. Zdobi ona uszy, głowy, hojnie oplata nadgarstki, a nawet stopy, szczodrze przystraja szyje.

Zajęcia poprowadzi Dorota Baumgarten-Szczyrska.

Obowiązują zapisy: 797 705 270, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                    

Opłata za zajęcia 10 zł/os.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3