Od Szczecina do Berlina... zajęcia dla dzieci

W trakcie trwania wystawy "Seeing is (Not) Believing" odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat pod tytułem "Od Szczecina do Berlina – o pracowniach i galeriach sztuki współczesnej".

Zajęcia odbywają się w ramach cyklu "Zabawy ze sztuką współczesną. Zobacz, twórz i otwórz, czyli sztuka Cię szuka!".

Współcześni artyści szukają wciąż nowych środków wyrazu i chętnie eksperymentują z różnymi materiałami i technologiami.

W swoich pracach dzieci również będą wykorzystywały różne sposoby, by jak najpełniej wyrazić pomysł na swoją pracę plastyczną. W sztuce współczesnej istotna jest przede wszystkim treść, zawarte w niej idee i pojęcia, a nie wyłącznie technika i precyzja wykonania. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z dziełem sztuki mamy możliwość zachęcenia dzieci do eksperymentowania i odważnego myślenia przy wykorzystaniu nietypowych technik plastycznych.

Termin: 20.03.2022, godz. 12.00–13.00
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1
Czas: 60 min
Wstęp: 10 zł