Wielki Finał konkursu "Moja mała ojczyzna"

Przypominamy, że 7 i 8 kwietnia 2022 (czwartek i piątek) odbędzie się Wielki Finał konkursu "Moja mała ojczyzna" dla uczniów klas 1-3 i 4-5 szkół podstawowych w muzeum, zgodnie z poniższym harmonogramem:

KLASY 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Termin: 7 kwietnia 2022 (czwartek), godz. 10.00

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

Forma stacjonarna w muzeum: przygotowanie prezentacji zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu.

* Muzeum zapewnia dostęp do rzutnika. W razie pytań dotyczących sprzętu prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KLASY 4-5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Termin: 8 kwietnia 2022 (piątek), godz. 10.00

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3

* Muzeum zapewnia dostęp do rzutnika. W razie pytań dotyczących sprzętu prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KLASY 6-7 oraz 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Termin: 8 kwietnia 2022 (piątek)

Forma zdalna: przygotowanie prezentacji w formie online: film lub prezentacja (pdf, powerpoint)

Przygotowanie krótkiego filmu lub prezentacji (pdf, powerpoint) dotyczącej dziejów jednego eksponatu z wystawy „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku”. W prezentacji powinny znaleźć się informacje o osobach lub wydarzeniach, z którymi związany był wybrany eksponat oraz o jego funkcjach. Forma i zakres merytoryczny filmu lub prezentacji są dowolne (można wykorzystać przygotowane wcześniej rekwizyty np. prace plastyczne,kostiumy, muzykę, zdjęcia itd.). Czas prezentacji to 5–10 minut. Film można nagrać telefonem komórkowym.

Film lub prezentację wraz ze zgodą rodzica na udział dziecka w konkursie (załącznik nr 2) należy wysłać do 8 kwietnia 2022  wetransferem na 2 adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy pamiętać o podpisaniu imieniem i nazwiskiem filmu lub prezentacji.

Przypominamy, że o zwycięstwie w konkursie zadecyduje suma punktów uzyskanych za test i przygotowaną prezentację lub film. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie w zakładce „Edukacja” najpóźniej 22 kwietnia 2022.