Sztuka współczesna dla dzieci - zajęcia weekendowe

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci  w wieku 6–12 lat na wystawie Anny Paszkiewicz i Eli Blanki „Portret córki – portret mamy”.

11.06.2022 godz. 12.00–13.00

Przestrzeń – forma – kształt

Jeśli lubicie tworzyć, eksperymentować i wymyślać różne cuda z recyklingu, zapraszamy na warsztaty. Potrzebne będą wyobraźnia i dobry nastrój. Poszukamy ciekawego pomysłu, inspirując się pracami artystek, a potem wykonamy projekt z różnych nietypowych przedmiotów. Wykorzystamy styropian, pudełka, rolki, butelki, taśmy, folie, sznurki, kolorowe papiery, bibuły, papier pakowy oraz inne pomocne przedmioty, z których powstaną instalacje i rzeźby. Na zajęciach będzie można wcielić się w ilustratora, designera i rzeźbiarza.

12.06.2022 r., godz. 12.00–13.00

Wypukła – płaska – wklęsła – płaskorzeźba

Są to zajęcia dla tych, którzy nigdy nie rzeźbili w glinie, a chcą spróbować swoich sił. Nauczymy się na nich kształtowania płaskorzeźby. Płaskorzeźba, zwana również reliefem, jest sztuką trzech wymiarów – jak każda rzeźba, ale czy jest sztuką przestrzenną? Na to i inne pytania odpowiemy przy okazji tworzenia własnego projektu. Zapoznamy się także z wnętrzem i zewnętrzem obiektów architektonicznych: domu, pałacu, kościoła, pomnika.

 

Prowadząca: Agata Kamińska
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie –Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1
Wstęp: 10 zł
Zajęcia trwają 60 min. Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel: 797 705 277