Pasja według nas op.11 - wystawa studentów Akademii Kształcenia Dorosłych Collegium Seniorum

Zapraszamy na wystawę rysunku, malarstwa i wycinanki studentów Akademii Kształcenia Dorosłych Collegium Seniorum przy Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie

Swoje prace zaprezentują: Anita Andrzejewska, Maria Chorągiewicz, Edward Domański, Grażyna Dominiak, Halina Grzegorzak, Jadwiga Mirecka, Urszula Rychlińska.

PLAKAT muzeum 2022 1

Prezentowane prace są podsumowaniem zajęć „Rysunku i malarstwa” w roku akademickim 2021/2022. W tym roku studenci oprócz prac typowo warsztatowych skupili się tematach związanych z twórczością Matisse’a - prekursora i głównego przedstawiciela fowizmu. Kierunek ten charakteryzował się uproszeniem form, stosowaniem mocnych, kontrastowych barw, które często odbiegały od rzeczywistości. Fowizm istniał krótko – tylko 2 lata, ale wywarł ogromny wpływ na malarstwo i stał się podstawą sztuki nowoczesnej. Nową techniką wprowadzoną w trakcie zajęć była wycinanka, uprawiana przez Matisse’a pod koniec życia, którą malarz nazywał „malowaniem nożyczkami”.

Od 11 lat uczestnicy zajęć realizują pasje artystyczne w ramach autorskiego programu, który zakłada poznanie podstawowych technik plastycznych, materiałów i narzędzi, a także tajemnic warsztatu znanych artystów oraz wybranych zagadnień z zakresu historii sztuki współczesnej.

Dotychczas prace tej grupy można było oglądać w siedzibie uczelni Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie, Domu Kultury Słowian, Książnicy Pomorskiej, Starej Rzeźni, Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz Domu Kultury 13 Muz. Grupa istnieje już 11 lat. Nauczycielką rysunku i malarstwa od początku jest artystka plastyczka Grażyna Gawęda.

Wernisaż odbędzie się 30 czerwca 2022 (czwartek), o godz. 17.00.

Wystawa będzie prezentowana od 30 czerwca do 30 sierpnia 2022 w Muzeum Narodowym w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 3.

PLAKAT muzeum 2022