Pamięć rzeki. Powiastki dla dzieci Pani Epopei Odrzańskiej - warsztaty dla dzieci

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie: „A co, jeśli Odra jest żywą istotą?” Naszym zdaniem – jeśli nią jest, to rzecz jasna, ma starszą siostrę – Epopeję Odrzańską.

Wraz z nią, zwiedzając muzealne wystawy, ruszymy w podróż po meandrach przyrody, kultury i historii. Poznamy związane z Odrą ciekawostki oraz ważne wydarzenia, tworzące opowieść o tym, jak rzeka przez tysiąclecia wpływała na ludzi, a oni na nią. W drugiej części zajęć uczestnicy wykonają portret rzeki w technice kolażu.

Na warsztaty plastyczne zapraszamy dzieci w wieku 7–10 lat

Prowadząca: Ewa Kimak
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Czas trwania: 120 min
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp: 8 zł