Z wizytą w Japonii. Katana i wakizashi – czyli co gra w duszy samuraja - warsztaty

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na warsztaty plastyczne "Z wizytą w Japonii. Katana i wakizashi – czyli co gra w duszy samuraja"

Podróże, szczególnie te wakacyjne, to jedna z największych pasji wielu z nas. Fascynują nas zarówno wyjazdy bliskie, jak i te odległe, do miejsc odmiennych kulturowo i geograficznie. Japonia jest jednym z tych krajów, który przyciąga turystów z całego świata. Jeśli chcesz poznać ją bliżej to zapraszamy do udziału w muzealnej wyprawie. Gwarantujemy dobrą zabawę i wyborne towarzystwo. Wspólnie odwiedzimy najciekawsze miejsca, poznamy: zwyczaje i kulturę mieszkańców Japonii, przedstawicieli świata roślin i zwierząt. Dowiemy się m.in. dlaczego nazywa się ją krajem kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca, jak powstaje kimono, kim jest samuraj, co znaczy bushido, czy katana i wakizashi zawsze występują w parze, czym zajmują się gejsze, jak wygląda ceremonia parzenia herbaty oraz kąpiel po japońsku, dlaczego papierowe żurawie pomagają spełnić życzenia, arbuzy są kwadratowe, wagashi kolorowe, a hotele bywają kapsułowe. W ramach zajęć plastycznych spróbujemy sił w pisaniu „po japońsku” i stworzymy własne modele lalek kokeshi.  

3 

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Czas trwania: 120 min
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 797 705 270
Wstęp: 8 zł

 20 002 copy