"Przez rzekę" - warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 10–18 lat

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą realizowane na wystawie Götz Lemberg. albo Odra / Oder-Cuts.

Woda jest przezroczysta i wszechobecna. Przyjmuje kolory i kształt naczyń, do których się ją wleje, jest głównym składnikiem ludzkich ciał i pokrywa przeważającą część powierzchni naszej planety. Woda to skarb, żywioł i symbol tajemnicy. Daje życie, ale potrafi też być dla człowieka niebezpieczna. Kiedy staje się rzeką może zachęcać do podróży lub być granicą nie do przejścia. Możemy płynąć z prądem lub walczyć z jej nurtem. Pozostać na jej brzegu lub ją przekroczyć. Niektórzy są głęboko przekonani, że do tej samej rzeki nie można dwa razy wejść.

Podczas warsztatów zastanowimy się z jakimi wyobrażeniami rzeki do tej pory się spotkaliśmy. Czy na niebie też można spotkać jakieś rzeki? Jakie wody w mitologicznych opowieściach musieli przekroczyć ci, którzy zakończyli już swoje życie? Spróbujemy wykorzystać wodę do kilku eksperymentów. Zbudujemy instalację z wodnych filtrów do zmiany wyglądu twarzy i przy jej pomocy wykonamy ciekawe portrety. Użyjemy wody do wywołania cyjanotypii – XIX wiecznej techniki fotograficznej pozwalającej robić zdjęcia bez aparatu. Skonstruujemy wodny instrument muzyczny i zobaczymy jak woda wpływa na światło i obraz docierający do naszego oka.

Warsztaty realizowane jako program edukacyjny towarzyszący wystawie Götz Lemberg. albo Odra / Oder-Cuts.

 

Prowadzący: Paweł Kula
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Czas trwania: 120 min
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
tel. 797 400 438
Wstęp: 8 zł