"Z Heleną Kurcyusz spacerując Ku Słońcu. Akwarelowy Szczecin" - warsztaty plastyczne

Zapraszamy dzieci w wieku 7–10 lat na warsztaty plastyczne "Z Heleną Kurcyusz spacerując Ku Słońcu. Akwarelowy Szczecin".

Dzisiaj zwiedzając Szczecin – żywe, barwne miasto z jego wspaniałymi, sięgającymi czasów średniowiecza zabytkami, nowoczesnymi dzielnicami mieszkalnymi, szkołami wyższymi, instytucjami naukowymi, restauracjami, hotelami, muzeami, sklepami, zakładami przemysłowymi i portem nie zawsze pamiętamy, że jest ono w dużej mierze dziełem przybyłych tu po drugiej wojnie światowej pionierów oraz ich dzieci i wnuków urodzonych już w polskim Szczecinie.

W trakcie zajęć przedstawimy dzieciom sylwetkę Heleny Kurcyusz – polskiej architektki, urbanistki, artystki – która wymyślała pierwsze polskie nazwy szczecińskich ulic, prowadziła spis zabytków oraz pomagała tworzyć Szczecin i inne miasta Pomorza na nowo.

W drugiej części warsztatów uczestnicy nazwą i namalują akwarelami wymyśloną przez siebie dzielnicę Szczecina.

Prowadząca: Ewa Kimak
Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina, ul. Ks. Mściwoja II 8
Czas trwania: 90 min
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp: 8 zł