Arcydziełka - spotkania ze sztuką dla dzieci

Zapraszamy na nową edycję cyklu niedzielnych spotkań ze sztuką, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem i poznawać historię sztuki.

Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. „Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową oraz wernisaż prac dzieci powstałych na warsztatach. 

Najbliższe zajęcia zatytułowane "Drapane malowane – sztuka prehistoryczna" odbędą się 25 września 2022 (niedziela), o godz. 10.00.

Pełen program zajęć znajdziesz w zakładce Arcydziełka

ZAPISY PRZYJMOWANE SĄ OD 5 WRZEŚNIA 2022!

Prowadząca: Agata Kamińska 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
tel. 797 705 277
Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych