Matematyka w obiektywie - konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w XIII edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie".

Konkurs jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego Mathematics in Focus, który realizowany jest na Uniwersytecie Szczecińskim od 2010 roku. Projekt obejmuje m.in. badania naukowe, wystawy, publikacje, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. 

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy nadaje pracy sens poznawczy. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Corocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników z całego świata. Jego archiwum liczy ponad 100 000 fotografii. Pomysłodawczynią i kierowniczką projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US.

Konkurs od 2010 roku realizowany jest we współpracy z Województwem Zachodniopomorskim, a od 2020 roku również z Województwem Mazowieckim.

Organizatorzy zapraszają do udziału w XIII edycji konkursu, który odbędzie się w terminie 1 września 2022 – 1 listopada 2022. W tym roku na finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody: laptopy Apple ufundowane przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Polce S.A. i Uniwersytet Szczeciński, smartfony, nagrody pieniężne ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, nominacje do wystaw i publikacji.

Zapraszamy ambasadorów do rejestracji na www.mwo.usz.edu.pl 
Na najaktywniejszych czekają materiały dydaktyczne oraz nagrody.

Program Fotoedukacja – matematyczny konkurs fotograficzny z programem ambasadorskim uzyskał grant Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.mwo.usz.edu.pl 

304210046 10159819303131690 2696531444190996002 n