Z wizytą w Japonii. Katana i wakizashi – czyli co gra w duszy samuraja. Warsztaty dla dzieci

Podróże to jedna z największych pasji wielu z nas. Fascynują nas zarówno wyjazdy bliskie jak i te odległe, do miejsc odmiennych kulturowo i geograficznie.

Japonia jest jednym z tych krajów, który przyciąga turystów z całego świata. Jeśli chcesz poznać ją bliżej to zapraszamy do udziału w muzealnej wyprawie. Gwarantujemy dobrą zabawę i wyborne towarzystwo. Wspólnie odwiedzimy najciekawsze miejsca, poznamy: zwyczaje i kulturę mieszkańców tego kraju, przedstawicieli świata roślin i zwierząt. Dowiemy się m.in. dlaczego Japonia nazywana jest krajem kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca, jak powstaje kimono, kim jest samuraj, co znaczy bushido, czy katana i wakizashi zawsze występują w parze, czym zajmują się gejsze, jak wygląda ceremonia parzenia herbaty oraz kąpiel po japońsku, dlaczego: papierowe żurawie pomagają spełnić życzenia, arbuzy są kwadratowe, wagashi kolorowe, a hotele bywają kapsułowe. W ramach zajęć plastycznych spróbujemy sił w pisaniu „po japońsku” i stworzymy własne modele lalek kokeshi. 

IMG 5979 1

Zajęcia realizowane są w ramach programu edukacyjnego do wystawy czasowej Piękno i śmierć. Opowieść o azjatyckiej broni białej.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
tel. 797 705 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych 

Wstęp: 15 zł od osoby

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.