Moja mała ojczyzna - XXIII edycja konkursu w roku szkolnym 2022/2023

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XXIII edycji konkursu z edukacji regionalnej.

Tematem przewodnim konkursu "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region" będzie "Sztuka i zabytki XVI i XVII wieku na Pomorzu Zachodnim".

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Etap szkolny powinien się odbyć do 16 grudnia 2022 roku.

Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 16 stycznia 2023 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna" i podać numer szkoły.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;

2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych

3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych  

Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Regulamin i więcej informacji