Arcydziełka: Portrety o rety! Rzeźba grecka

Zapraszamy na warsztaty z cyklu "Arcydziełka" zatytułowane „Portrety o rety! Rzeźba grecka”. To program edukacyjny opracowany z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat.

W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów oraz ich twórczość. 

Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. 

„Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową oraz wernisaż prac dzieci powstałych na warsztatach. 

 

 Prowadząca: Agata Kamińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 797 705 277

Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych