Drapane i malowane naturą – zabawy ze sztuką współczesną dla dzieci

W ramach programu „Zabawy ze sztuką współczesną dla dzieci” zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat na niebanalne warsztaty.

Farby i narzędzia można wykorzystać na wiele sposobów, a wszystko zależy do pomysłu. Dzięki różnorodności materiałów malowanie to niekończąca się zabawa, pełna nowych doświadczeń.

„Zabawy ze sztuką współczesną dla dzieci” to zajęcia, które wspierają wszechstronny rozwój najmłodszych oraz zaspokajają dziecięcą potrzebę tworzenia. Podczas spotkania w muzeum, wykorzystując różne podłoża, np. aluminiową folię, będziemy malować kwiatami, roślinami, gałązkami. Odszukamy zależności faktury, światła i koloru oraz stworzymy na pracach migotliwą powierzchnię. Folia szeleści, mieni się, można ją gnieść lub prostować. Jej właściwości poszerzają doznania sensoryczne i uatrakcyjniają zabawę.

Obraz 136

Warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „FOGTTPERSZKO. Artyści domów stojących w miejscu”.

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1

Termin: 14 stycznia 2023 (sobota), godz. 10.00-11.00

Prowadząca: Agata Kamińska

Czas trwania: 60 min

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp: 10 zł