Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego w roku szkolnym 2022/2023

Informujemy, że w związku z licznymi zapytaniami o udzial w konkursie, termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony do 5 stycznia 2023.

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego.

Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowany jest przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Partnerami konkursu są także Polskie Towarzystwo Filologiczne, Oddział Terenowy w Szczecinie i Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Oddział Szczeciński.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną, elementami kultury matematycznej, literaturą oraz sztuką. Przedmiotem konkursu jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu z uwzględnieniem elementów wiedzy o kulturze minojskiej, mykeńskiej, cykladzkiej oraz etruskiej. Program merytoryczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, elementy kultury matematycznej oraz materiał zawarty w podanej literaturze.

Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie należy przesłać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 5 stycznia 2023 roku.
W tytule wiadomości prosimy podać "Zgłoszenie do konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego".

Regulamin i dokumenty 

Uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach interpretacji i analizy dzieł sztuki oraz tekstów żródłowych, odbywających się od stycznia do marca 2023. Zajęcia poprowadzi Krystyna Milewska. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.