Konkurs na najpiękniejszy list do świętego Mikołaja - rozstrzygnięty

W tegorocznej, X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszy „List do św. Mikołaja” udział wzięło 250 osób (ok.10% stanowiły dzieci z Ukrainy).

Prace nadesłano między innymi ze Szczecina, Świnoujścia, Choszczna, Chojny, Bydgoszczy, Kielc, Bytomia, Trzcińska-Zdroju, Góralic, Stołecznej, Krzęcina, Piotrkowa Trybunalskiego i Drawska Pomorskiego. Oceniano je w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat (49 uczestników), 7-8 lat (94 uczestników) i 9-10 lat (107 uczestników).

Kryteriami oceny były: staranność i estetyka wykonania (napisania) listu, oryginalność formy i wkład pracy własnej. Przyznano nagrody indywidualne i jedną nagrodę zbiorową dla 19 uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie.                                                                                             

Przydzielono odpowiednio: 

- w kategorii wiekowej 5-6 lat: 15 nagród i 2 wyróżnienia,

- w kategorii 7-8 lat: 22 nagrody i 4 wyróżnienia,                                                                       

- w kategorii 9-10 lat: 20  nagród (w tym jedna wspólna dla 19 osób) i 2 wyróżnienia.                                            

Komisja Konkursowa w składzie: Krystyna Milewska (przewodnicząca jury), Ewa Kimak, Agata Kamińska, Dorota Obalek-Bylak i Dorota Baumgarten-Szczyrska obradowała w dniach 7 i 8 grudnia 2022.

Najpiękniejsze listy będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Nagrody ufundowano z środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Zdjęcia prac: Ewa Sitarek

 

Kategoria wiekowa 5–6 lat

I miejsce

Stanisław Musiał, Pałac Młodzieży, Szczecin

Zosia Gołkont, Pałac Młodzieży, Szczecin

Joanna Modzelewska, Pałac Młodzieży, Szczecin

Lena Górka-Surudo, Pałac Młodzieży, Szczecin

Wojciech Wiatrowski, Kielce

II miejsce

Mikołaj Wojtalik, Przedszkole Publiczne nr 18, Szczecin

Bibianna Giers, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek” w Szczecinie

Pola Iwańska, Szkoła Podstawowa Nr 65 w Szczecinie, Oddział Przedszkolny

III miejsce

Iga Korycka, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Antoni Grassman, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Kalina Bulicz, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Amelia Szczepańska, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Mikołaj Szarek, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Robert Rachuba, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Klara Lewandowska, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”

Wyróżnienie

Julia Odoj, Przedszkole Publiczne Nr 72 w Szczecinie

Brajan Lewandowski, Oddział Przedszkolny – Szkoła Filialna w Stołecznej

 

Kategoria wiekowa 7–8 lat

I miejsce

Mikołaj Stańczyk, Szkoła Filialna SP w Góralicach

Aleksander Biłas, Szkoła Podstawowa Nr 53 w Szczecinie

Stanisław Wiatrowski, Kielce

II miejsce

Karol Odorski, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie

Lena Felbur, Pałac Młodzieży w Szczecinie

Antonina Lewandowska, Szkoła Filialna SP w Góralicach

Liliana Steinke, Pałac Młodzieży w Szczecinie

Antoni Wieżel, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczecinie

Anna Jurczyk, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczecinie

Jagoda Skwira, Pałac Młodzieży w Szczecinie

Szymon Jędrzychowski, Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie

Mikołaj Czubala, Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

Marta Kapczuk-Niekorek, Szkoła Podstawowa w Góralicach

III miejsce

Maja Iwańska, Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie

Daniil Kravchyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Oliwia Renkiel, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim

Wiktor Karpeta, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Bartosz Horniak, Szkoła Podstawowa Nr 61 w Szczecinie

Jagoda Piątkowska, Szkoła Podstawowa Nr 42 w Szczecinie

Ksawery Frankowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim

Maja Wolańska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim

Nadia Krajewska, Szkoła Filialna SP w Góralicach

Wyróżnienie

Aleksander Gorgala, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie

Hania Janicka, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie

Lena Leska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Adam Kopiecki, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

 

Kategoria wiekowa 9–10 lat

I miejsce

Wojciech Kowalski, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie

Hubert Tułaza, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie

Martyna Michalczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

Pola Wajdzik, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Szczecinie

Piotr Świderski, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Julia Błaszczuk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

II miejsce

Lena Matuszak, Szkoła Filialna SP w Góralicach

Ewa Majdzińska, Szkoła Podstawowa nr 71 w Szczecinie

Kacper Migacz, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Piotr Przepiórski, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie

Oskar Rećko, Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim

Sara Hazeńska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

III miejsce

Nikola Bieleń, Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim

Tomek Żółtowski, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Szczecinie

Nadia Grochowicz, Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu

Jędrzej Mysiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Juliusz Walczak, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Drawsku Pomorskim

Lena Niekorek, Szkoła Filialna SP w Góralicach

Aleksandra Bzdawka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu

Wyróżnienie

Julia Męcińska, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Szczecinie

Zosia Brejdak, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Szczecinie

Nagroda specjalna dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie za oryginalną formę listu do św. Mikołaja

1. Kacper Dudek

2. Maria Edelmuller

3. Liliana Fras

4. Michał Klupś

5. Bożena Kowalska

6. Jagoda Księżuk

7. Patryk Lubiński

8. Oliwier Łomanowski

9. Julia Majewska

10. Marcin Marek

11. Karyna Muntian

12. Weronika Płocharczyk

13. Platon Shchurov

14. Svitlana Synytsia

15. Jan Walżynski

16. Nadia Wasikowska

17. Aleksandra Zielińska

18. Lena Kalitowska

19. Veronika Osadcha