Akademia Juniora

Słuchaczy Akademii Juniora zapraszamy na najbliższe zajęcia zatytułowane "Dwie stolice - dwie siostry - czyli o warszawskiej i kopenhaskiej syrence".

Zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, pomimo zamknięcie gmachu dla zwiedzających. 

Spotykamy się tradycyjnie w holu głównym muzeum i wspólnie, boczną klatką schodową od ulicy Szczerbcowej przejdziemy do pomieszczeń Działu Edukacji. W tej części budynku jest ciepło.

Zajęcia prowadzi Dorota Baumgarten-Szczyrska.

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
tel. 797 705 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wstęp: 15 zł

43

Akademia Juniora to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 7–12 lat. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, które wcześniej uczestniczyły w Akademii Malucha, jak i te, które chciałyby poznać świat sztuki oraz liczne skarby skrywane w muzealnych wnętrzach. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z przygotowanym tematem.

W ramach zajęć muzealnych słuchacze Akademii będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę i poznać nowe zagadnienia związane z historią sztuki. Dzieci odbędą fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Poznają polskie tradycje i zwyczaje oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć będą miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na co dzień na wystawach lub przechowywane w magazynach muzealnych. Każdy słuchacz Akademii Juniora otrzyma specjalną kartę pracy z tematyką zajęć, a za każdy udział w spotkaniu otrzyma specjalny znaczek. Na zakończenie cyklu warsztatów realizowanych w ramach Akademii wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii Juniora.

Program XIV edycji