Akademia Gryfa: Morski Szczecin. Korabnicy, korsarze i wspaniałe statki

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Gryfa poświęcone będzie morskiemu Szczecinowi.

Prowadząca Ewa Kimak zaprasza dzieciaki w wieku 7-10 lat na warsztaty zatytułowane „Korabnicy, korsarze i wspaniałe statki”. Zajęcia odbędą się w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.00 w Muzeum Historii Szczecina MNS. Bilety kosztują 15 zł, obowiązują zapisy (!). Więcej informacji w serwisie edukacyjnym na stronie www.muzeum.szczecin.pl

Akademia Gryfa to cykl sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 7–10 lat, który rozpocznie się w październiku. Raz w miesiącu słuchacze Akademii Gryfa będą podróżować po wnętrzach Muzeum Historii Szczecina, poznając dzieje naszego miasta i jego mieszkańców od czasów najdawniejszych po XX wiek. W czasie spotkań słuchacze dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków zmieniał się Szczecin i jak wyglądało życie codzienne szczecinian – rodzina, dom, praca oraz rozrywka.

Akademia Gryfa Morski Szczecin

Monogramista J.R., Port szczeciński z panoramą miasta, 1899 r., olej na płótnie, 70 x 112 cm