Arcydziełka: sztuka kinetyczna

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu ARCYDZIEKA. Tym razem poświęcone sztuce kinetycznej, czyli artystycznym zjawiskom koncentrującym się na zagadnieniu ruchu.

Zajęcia odbędą się (Uwaga! Zmiana terminu z 14 maja) w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia 2023 o godzinie 10.00 w gmachu Muzeum przy Wałach Chrobrego. 

 

Zajęcia prowadzi Agata Kamińska
Bilety: 15 zł + obowiązkowe (!) zapisy

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. tel. 797 705 277

 

ARCYDZIEŁKA - nowa edycja cyklu niedzielnych spotkań ze sztuką, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów oraz ich twórczość. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. „Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową oraz wernisaż prac dzieci powstałych na warsztatach.